• Buy or Renew your GAA Season Ticket for 2019 now

Official Tyrone GAA Website

2018 ACL Results Round 3

April 15th, 2018

ACL Division 1

Coalisland Fianna GFC 0-9 Errigal Ciaran 1-9
Omagh St Enda’s 0-18 Edendork St Malachy’s 3-9
Galbally Pearses 0-11 Aghyaran 0-12
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 1-10 Domhnach Mór 0-6
Ardboe O’Donovan Rossa 1-11 Pomeroy Plunketts 1-9
Carrickmore St Colmcille’s 1-13 Clonoe O`Rahilly’s CLG 1-9
An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-20 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-8
Moy Tír na nÓg 0-9 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 2-14

 

ACL Division 1 Reserve

Coalisland Fianna GFC 0-7 Errigal Ciaran 0-12
Omagh St Enda’s 0-16 Edendork St Malachy’s 1-7
Galbally Pearses 4-15 Aghyaran 2-5
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 1-11 Domhnach Mór 3-9
Ardboe O’Donovan Rossa 2-15 Pomeroy Plunketts 3-7
Carrickmore St Colmcille’s 0-13 Clonoe O`Rahilly’s CLG 1-6
An Droim Mór Naoimh Damhnait 1-15 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 1-6
Moy Tír na nÓg 2-8 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 2-17

 

ACL Division 2

Dungannon Thomas Clarke GAA 2-11 Stewartstown Harps  2-10
Strabane Sigersons P Cookstown Fr. Rock’s GAA P
Urney St Columba’s 1-10 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 2-14
Moortown St Malachy’s  0-8 Loughmacrory St. Teresa’s  1-12
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 0-10 Gortin St Patrick’s 1-6
Achadh Lú Uí Néill 4-12 Kildress Wolfe Tones 0-14
Derrytresk Fir an Chnoic 2-7 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-13
Augher St Macartan’s GFC 0-11 An Eaglais, Naoimh Pádraig 3-12

 

ACL Division 2 Reserve

Strabane Sigersons P Cookstown Fr. Rock’s GAA P
Moortown St Malachy’s 2-9 Loughmacrory St. Teresa’s 2-7
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 3-8 Gortin St Patrick’s 1-6
Achadh Lú Uí Néill 4-9 Kildress Wolfe Tones 5-21
Urney St Columba’s 1-8 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 6-12
Derrytresk Fir an Chnoic 5-9 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-9

 

ACL Division 3

Castlederg St Eugene’s  1-8 Glenelly  0-7
Beragh Red Knights GAA 1-19 Drumquin Wolfe Tones 0-6
Clogher Eire Óg 3-11 Drumragh Sarsfields 1-11
Rock St Patrick’s 0-14 Newtownstewart St Eugene’s 0-11
Cill na mBán Naomh Mhuire 2-10 Dregish Pearse Óg 2-4
Breac an Bhile Eoghan Rua 1-8 Killeeshil St Mary’s 0-11
Clann na nGael 2-10 Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-11
Errigal Ciaran 1-6 Eskra Emmetts 3-15

ACL Division 3 Reserve

Castlederg St Eugene’s  2-7 Glenelly  1-4
Breac an Bhile Eoghan Rua 4-4 Killeeshil St Mary’s 2-18
Clann na nGael 0-9 Fionntamhnach Na Piarsaigh 2-14
Beragh Red Knights GAA 2-9 Drumquin Wolfe Tones 1-2
Clogher Eire Óg 1-9 Drumragh Sarsfields 1-17
Rock St Patrick’s 2-6 Newtownstewart St Eugene’s 3-18
Errigal Ciaran 4-11 Eskra Emmetts 1-11