Official Tyrone GAA Website

Tyrone Football & Hurling Fixtures

May 28th, 2018

Monday 28th Minor Football League at 7pm
Dungannon Thomas Clarke’s V Moortown St Malachy’s
Senior Hurling League at 7.30pm
Éire Óg V Omagh St Enda’s
Cappagh V Eoghan Ruadh
Minor Football League at 7.30pm
Newtownstewart St Eugene’s V Both Domhnaigh
Beragh Red Knight’s V Stewartstown Harp’s
Trillick St Macartan’s V Drumragh Sarsfield’s
Brackaville Eoghan Rua V Gael Naomh Pádraig
Div 1. ACL Senior & Reserve at 6.30pm & 8pm
Errigal Ciaran V Clonoe O’Rahilly’s
Div 2. ACL Senior at 7.30pm
Loughmacrory St Teresa’s V Dungannon Thomas Clarke’s
Tuesday 29th ACL Reserve & Senior at 6.45pm & 8.15pm
Drumquin Wolfe Tone’s V Drumragh Sarsfield’s
U.14 Hurling League at 7pm
Omagh St Enda’s V Eoghan Ruadh
Div 2. ACL Senior at 7.30pm
Derrylaughan Kevin Barry’s V Ardboe O’Donovan Rossa
Minor Football League at 7.30pm
Carrickmore St Colmcille’s V Dromore St Dympna’s
Clonoe O’Rahilly’s V Edendork St Malachy’s
Loughmacrory St Teresa’s V Clann na nGael
Omagh St Enda’s V Errigal Ciaran
Minor Football League at 7.45pm
Strabane Sigerson’s V Aghaloo O’Neill’s
Rock St Patrick’s V Dregish Pearse Óg
Div 3. ACL Reserve at 8pm
Errigal Ciaran V Brackaville Eoghan Rua
Wednesday 30th U.14 Football League at 7.30pm
Omagh St Enda’s V Loughmacrory St Teresa’s
U.14 Football Championship at 7.30pm
Cappagh V Clonoe O’Rahilly’s
Dungannon Thomas Clarke’s V Carrickmore St Colmcille’s
Greencastle St Patrick’s V Moortown St Malachy’s
Fintona Pearse’s V Cookstown Fr Rock’s
Eglish St Patrick’s V Kildress Wolfe Tone’s
Dromore St Dympna’s V Pomeroy Plunkett’s
Rock St Patrick’s V Owen Roe O’Neill’s
Aghyaran St Davog’s V Killeeshil St Mary’s
Beragh Red Knight’s V Galbally Pearse’s
Gael Naomh Pádraig V Drumragh Sarsfield’s
Div 1. ACL Reserve at 7.45pm
Galbally Pearse’s V Moy Tír na nÓg
Div 3. ACL Reserve at 8pm
Glenelly St Joseph’s V Newtownstewart St Eugene’s
Thursday 31st U.14 Hurling League at 7.30pm
Cappagh V Tulach Óg
Éire Óg V Fintona Pearse’s
Div 3. ACL Senior at 8.15pm
Errigal Ciaran V Fintona Pearse’s
Friday 1st Div 1 ACL Reserve & Senior at 6.45pm & 8.15pm
Omagh St Enda’s V Pomeroy Plunkett’s
Trillick St Macartan’s V Errigal Ciaran
Killyclogher St Mary’s V Dromore St Dympna’s
Edendork St Malachy’s V Ardboe O’Donovan Rossa
Coalisland Fianna V Moy Tír na nÓg
Carrickmore St Colmcille’s V Galbally Pearse’s
Derrylaughan Kevin Barry’s V Donaghmore St Patrick’s
Div 2 ACL
Tattyreagh St Patrick’s

V

Aghaloo O’Neill’s
Kildress Wolfe Tone’s V Gortin St Patrick’s
Stewartstown Harp’s V Loughmacrory St Teresa’s
Eglish St Patrick’s V Cookstown Fr Rock’s
Greencastle St Patrick’s V Dungannon Thomas Clarke’s
Saturday 2nd ACL Reserve & Senior at 5pm & 6.30pm
Brackaville Eoghan Rua V Rock St Patrick’s
Castlederg St Eugene’s V Killyman St Mary’s
Drumquin Wolfe Tone’s V Brocagh Emmet’s
Eskra Emmet’s V Beragh Red Knights
Drumragh Sarsfield’s V Clann na nGael
Killeeshil St Mary’s
V Glenelly St Joseph’s
Div 2 ACL
Aghyaran St Davog’s

V

Clonoe O’Rahilly’s
Augher St Macartan’s V Urney St Columba’s
Derrytresk Fir an Chnoic V Strabane Sigerson’s
Owen Roe O’Neill’s V Moortown St Malachy’s
Div 3. ACL Reserve at 7pm
Errigal Ciaran V Fintona Pearse’s
Sunday 3rd U.14 Football League at 12noon
Loughmacrory St Teresa’s V Cappagh
Minor Football League at 2pm    
Rock St Patrick’s V Cookstown Fr Rock’s
Both Domhnaigh V Drumragh Sarsfield’s
Moy Tir na nÓg V Clonoe O’Rahilly’s
Stewartstown Harp’s V Kildress Wolfe Tone’s
Gael Naomh Padraig V Drumquin Wolfe Tone’s
Brocagh Emmet’s V Derrytresk Fir an Chnoic
Omagh St Enda’s V Dromore St Dympna’s
Killeeshil St Mary’s V Ardboe O’Donovan Rossa
Monday 4th Minor Football League at 7.30pm
Cappagh V Carrickmore St Colmcille’s
Killeeshil St Mary’s V Dungannon Thomas Clarke’s
Tuesday 5th U.14 Hurling League at 7pm
Eoghan Ruadh V Cappagh
Div 2. ACL Reserve at 7.30pm
Derrylaughan Kevin Barry’s V Ardboe O’Donovan Rossa