Official Tyrone GAA Website

ACL 2018 Results Round 10

June 10th, 2018

ACL Division 1

Ardboe O’Donovan Rossa 0-15 Coalisland Fianna GFC 1-12
Carrickmore St Colmcille’s 2-13 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-10
Clonoe O`Rahilly’s CLG 0-7 An Droim Mór Naoimh Damhnait 1-11
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 2-12 Aghyaran 0-11
Domhnach Mór 3-15 Galbally Pearses 1-9
Edendork St Malachy’s 0-11 Moy Tír na nÓg 2-14
Errigal Ciaran 2-10 Pomeroy Plunketts 1-9
Omagh St Enda’s 0-13 Trí Leac Mhic Artáin 0-11

 

ACL Division 1 Reserve

Carrickmore St Colmcille’s 6-13 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-5
Clonoe O`Rahilly’s CLG 0-11 An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-11
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 5-13 Aghyaran 0-8
Domhnach Mór 4-9 Galbally Pearses 2-9
Edendork St Malachy’s 0-16 Moy Tír na nÓg 3-4
Errigal Ciaran 0-0 Pomeroy Plunketts 0-0
Omagh St Enda’s 3-14 Trí Leac Mhic Artáin 2-7

 

ACL Division 2

An Eaglais, Naoimh Pádraig 1-14 An táite Riabhach Naoimh Padraig 2-9
Cookstown Fr. Rock’s GAA 0-13 Achadh Lú Uí Néill 1-9
Dungannon Thomas Clarke GAA 2-13 Derrytresk Fir an Chnoic 1-8
Gortin St Patrick’s 0-12 Strabane Sigersons 1-7
Kildress Wolfe Tones 1-14 Augher St Macartan’s GFC 2-11
Loughmacrory St. Teresa’s 1-13 Urney St Columba’s 0-11
Moortown St Malachy’s 1-13 Stewartstown Harps 1-12
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 3-12 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-7

 

ACL Division 2 Reserve

Cookstown Fr. Rock’s GAA 0-0 Achadh Lú Uí Néill 0-0
Dungannon Thomas Clarke GAA 0-0 Derrytresk Fir an Chnoic 0-0
Gortin St Patrick’s 2-13 Strabane Sigersons 2-11
Loughmacrory St. Teresa’s 6-14 Urney St Columba’s 2-6
Loughmacrory St. Teresa’s 0-0 Dungannon Thomas Clarke GAA 0-0
Moortown St Malachy’s 3-16 Stewartstown Harps 3-9
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 1-8 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-17

 

ACL Division 3

Beragh Red Knights GAA 1-16 Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-9
Castlederg St Eugene’s 1-16 Clogher Eire Óg 3-12
Clann na nGael 4-13 Killeeshil St Mary’s 1-9
Drumragh Sarsfields 1-14 Breac an Bhile Eoghan Rua 1-9
Eskra Emmetts 1-11 Rock St Patrick’s 1-6
Glenelly 2-12 Dregish Pearse Óg 2-7

 

ACL Division 3 Reserve

Beragh Red Knights GAA 0-13 Fionntamhnach Na Piarsaigh 3-10
Castlederg St Eugene’s 3-12 Clogher Eire Óg 6-22
Clann na nGael 8-17 Killeeshil St Mary’s 0-12
Drumragh Sarsfields 0-0 Breac an Bhile Eoghan Rua 0-0
Eskra Emmetts 0-0 Rock St Patrick’s 0-0