Official Tyrone GAA Website

ACL 2018 Results Round 9

June 1st, 2018

Division 1

Carrickmore St Colmcille’s 1-14 Galbally Pearses 0-10
Coalisland Fianna GFC 1-11 Moy Tír na nÓg 0-7
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 0-6 An Droim Mór Naoimh Damhnait 1-7
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-11 Domhnach Mór 0-11
Edendork St Malachy’s 0-9 Ardboe O’Donovan Rossa 1-13
Omagh St Enda’s 0-13 Pomeroy Plunketts 0-12
Trí Leac C. Naomh Mhic Artáin 0-9 Errigal Ciaran 2-16
Aghyaran 1-8 Clonoe O`Rahilly’s CLG 3-12

 

Division 1 Reserve

Carrickmore St Colmcille’s 3-10 Galbally Pearses 2-6
Coalisland Fianna GFC 0-0 Moy Tír na nÓg 0-0
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 0-0 An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-0
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 2-10 Domhnach Mór 3-17
Edendork St Malachy’s 0-9 Ardboe O’Donovan Rossa 3-12
Galbally Pearses 5-15 Moy Tír na nÓg 0-7
Omagh St Enda’s 5-13 Pomeroy Plunketts 0-9
Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 0-0 Errigal Ciaran 0-0
Aghyaran 0-7 Clonoe O`Rahilly’s CLG 1-12

 

Division 2

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-9 Dungannon Thomas Clarke GAA 0-15
An Eaglais, Naoimh Pádraig 0-12 Cookstown Fr. Rock’s GAA 2-7
An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-20 Achadh Lú Uí Néill 0-8
Kildress Wolfe Tones 0-5 Gortin St Patrick’s 1-12
Stewartstown Harps 0-11 Loughmacrory St. Teresa’s 0-11
Augher St Macartan’s GFC 2-15 Urney St Columba’s 0-12
Derrytresk Fir an Chnoic 1-7 Strabane Sigersons 2-14
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 3-11 Moortown St Malachy’s 1-12

 

Division 2 Reserve

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 3-21 Dungannon Thomas Clarke GAA 2-4
An Eaglais, Naoimh Pádraig 4-20 Cookstown Fr. Rock’s GAA 4-9
Kildress Wolfe Tones 2-9 Gortin St Patrick’s 4-11
Stewartstown Harps 0-0 Loughmacrory St. Teresa’s 0-0
Augher St Macartan’s GFC 5-12 Urney St Columba’s 1-5
Derrytresk Fir an Chnoic 0-0 Strabane Sigersons 0-0
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 3-9 Moortown St Malachy’s 1-17

 

Division 3

Drumragh Sarsfields 1-16 Clann na nGael 2-9
Errigal Ciaran 0-12 Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-8
Castlederg St Eugene’s 2-11 Cill na mBán Naomh Mhuire 3-8
Breac an Bhile Eoghan Rua 1-8 Rock St Patrick’s 1-9
Dregish Pearse Óg 0-5 Newtownstewart St Eugene’s 5-14
Drumquin Wolfe Tones 0-16 Brockagh Emmetts 3-9
Eskra Emmetts 0-7 Beragh Red Knights GAA 0-6
Killeeshil St Mary’s 1-14 Glenelly 0-10

 

Division 3 Reserve

Drumragh Sarsfields 1-8 Clann na nGael 0-8
Errigal Ciaran 0-13 Fionntamhnach Na Piarsaigh 1-6
Castlederg St Eugene’s 6-11 Cill na mBán Naomh Mhuire 1-12
Breac an Bhile Eoghan Rua 0-0 Rock St Patrick’s 0-0
Drumquin Wolfe Tones 9-12 Brockagh Emmetts 0-9
Eskra Emmetts 2-10 Beragh Red Knights GAA 2-15
Killeeshil St Mary’s 0-0 Glenelly 0-0