Official Tyrone GAA Website

Tyrone CCC Fixtures in Football & Hurling

July 30th, 2018

Monday 30th

Senior Hurling League at 7.30pm

Naomh Colum Cille

V

Éire Óg

Minor Football League Semi Finals at 7.30pm

at Killeeshil

Carrickmore St Colmcille’s

V

Dungannon Thomas Clarke’s

at Castlederg

Both Domhnaigh

V

Clann na nGael

at Drumquin

Strabane Sigerson’s

V

Trillick St Macartan’s

Wednesday 1st

U.14 Football League Finals at 7.30pm Venues TBC

at Greencastle

Cookstown Fr Rock’s

V

Both Domhnaigh

at Aghaloo

Naomh Padraig

V

Drumquin Wolfe Tone’s

Div 1. Reserve Football League at 7.30pm

Ardboe O’Donovan Rossa

V

Carrickmore St Colmcille’s

Div 2. Reserve Football Knockout Semi Final at 8pm in Killyclogher

Greencastle St Patrick’s

V

Owen Roe O’Neill’s

Thursday 2nd

U.14 Hurling League at 7.30pm

Eoghan Ruadh

V

Éire Óg

U.16 Football League at 7.30pm

Dromore St Dympna’s

V

Loughmacrory St Teresa’s

Stewartstown Harp’s

V

Derrylaughan Kevin Barry’s

Friday 3rd

U.16 Football League at 7.30pm

Eglish St Patrick’s

V

Dungannon Thomas Clarke’s

Ardboe O’Donovan Rossa

V

Kildress Wolfe Tone’s

Strabane Sigerson’s

V

Trillick St Macartan’s

Carrickmore St Colmcille’s

V

Owen Roe O’Neill’s

Coalisland Fianna

V

Galbally Pearse’s

Moy Tir na nÓg

V

Donaghmore St Patrick’s

Clonoe O’Rahilly’s

V

Edendork St Malachy’s

Pomeroy Plunkett’s

V

Newtownstewart St Eugene’s

Omagh St Enda’s

V

Greencastle St Patrick’s

Brackaville Eoghan Rua

V

Killeeshil St Mary’s

Naomh Padraig

V

Cookstown Fr Rock’s

Drumquin Wolfe Tone’s

V

Cappagh

Aghaloo O’Neill’s

V

Gael Naomh Pádraig

Beragh Red Knight’s

V

Tattyreagh St Patrick’s

Aghyaran St Davog’s

V

Both Domhnaigh

Drumragh Sarsfield’s

V

Rock St Patrick’s

Saturday 4th

Gaelic Sunday Centenary

 

Div 3. ACL Reserve & Senior at 1.30pm & 3pm

Castlederg St Eugene’s

V

Errigal Ciaran

Killyman St Mary’s

V

Eskra Emmet’s

Newtownstewart St Eugene’s

V

Killeeshil St Mary’s

Rock St Patrick’s

V

Clogher Eire Óg

Glenelly St Joseph’s

V

Drumquin Wolfe Tone’s

Clann na nGael

V

Brackaville Eoghan Rua

Drumragh Sarsfield’s

V

Fintona Pearse’s

Senior Only

Brocagh Emmet’s

V

Dregish Pearse Óg

Div 1. & Div 2. ACL Reserve at 3pm  (U.12 GoGames at 2pm)

Galbally Pearse’s

V

Pomeroy Plunkett’s

Donaghmore St Patrick’s

V

Omagh St Enda’s

Carrickmore St Colmcille’s

V

Errigal Ciaran

Derrylaughan Kevin Barry’s

V

Trillick St Macartan’s

Coalisland Fianna

V

Clonoe O’Rahilly’s

Aghyaran St Davog’s

V

Moy Tír na nÓg

Ardboe O’Donovan Rossa

V

Dromore St Dympna’s

Edendork St Malachy’s

V

Killyclogher St Mary’s

Dungannon Thomas Clarke’s

V

Strabane Sigerson’s

Derrytresk Fir an Chnoic

V

Cookstown Fr Rock’s

Urney St Columba’s

V

Eglish St Patrick’s

Greencastle St Patrick’s

V

Moortown St Malachy’s

Aghaloo O’Neill’s

V

Gortin St Patrick’s

Augher St Macartan’s

V

Owen Roe O’Neill’s

Tattyreagh St Patrick’s

V

Loughmacrory St Teresa’s

Stewartstown Harp’s

V

Kildress Wolfe Tone’s

Gr. 1. Minor Football Championship Final at 6.30pm at Clonabogan Park

Errigal Ciaran

V

Cappagh

Monday 6th

Senior Hurling League at 7.30pm

Éire Óg

V

Eoghan Ruadh

U.16 Football League at 7.30pm

Moortown St Malachy’s

V

Errigal Ciaran

Fintona Pearse’s

V

Cappagh

Thursday 9th

U.16 Football League at 7.30pm

Dungannon Thomas Clarke’s

V

Ardboe O’Donovan Rossa

Kildress Wolfe Tone’s

V

Moortown St Malachy’s

Errigal Ciaran

V

Eglish St Patrick’s

Cappagh

V

Carrickmore St Colmcille’s

Owen Roe O’Neill’s

V

Strabane Sigerson’s

Trillick St Macartan’s

V

Fintona Pearse’s

Galbally Pearse’s

V

Clonoe O’Rahilly’s

Edendork St Malachy’s

V

Moy Tír na nÓg

Donaghmore St Patrick’s

V

Coalisland Fianna

Loughmacrory St Teresa’s

V

Omagh St Enda’s

Greencastle St Patrick’s

V

Pomeroy Plunkett’s

Newtownstewart St Eugene’s

V

Dromore St Dympna’s

Derrylaughan Kevin Barry’s

V

Naomh Padraig

Cookstown Fr Rock’s

V

Brackaville Eoghan Rua

Killeeshil St Mary’s

V

Stewartstown Harp’s

Gael Naomh Padraig

V

Drumquin Wolfe Tone’s

Cappagh

V

Aghaloo O’Neill’s

Tattyreagh St Patrick’s

V

Drumragh Sarsfield’s

Rock St Patrick’s

V

Aghyaran St Davog’s

Both Domhnaigh

V

Beragh Red Knights