Official Tyrone GAA Website

Tyrone CCC Fixtures

September 5th, 2018

 

Thursday 6th ACL Senior at 7pm
Moy Tir na nÓg V Dromore St Dympna’s
Ardboe O’Donovan Rossa V Carrickmore St Colmcille’s
Friday 7th JFC Quarter Finals in Omagh at 7pm & 8.30pm
Newtownstewart St Eugene’s V Castlederg / Killyman
Eskra Emmet’s V Beragh Red Knights
Saturday 8th U.16 Football League Playoff at 12.30pm
Aghyaran St Davog’s V Beragh Red Knights
Donaghmore St Patrick’s V Moy Tír na nÓg
Galbally Pearse’s V Edendork St Malachy’s
Newtownstewart St Eugene’s V Omagh St Enda’s
Greencastle St Patrick’s V Loughmacrory St Teresa’s
Cookstown Fr Rock’s V Derrylaughan Kevin Barry’s
Killeeshil St Mary’s V Naomh Padraig
U.16 Football League Semi Final at 12.30pm
Drumquin Wolfe Tone’s V Aghaloo O’Neill’s
U.16 Football League Quarter Final at 12.30pm
Errigal Ciaran V Cappagh
U.16 Football League Quarter Final at 5pm
Dungannon Thomas Clarke’s V Owen Roe O’Neill’s
JFC Quarter Finals in Loughmacrory at 4pm & 5.30pm
Rock St Patrick’s V Clogher Éire Og
Drumragh Sarsfield’s V Killeeshil St Mary’s
Sunday 9th ACL Reserve & Senior at 2.15pm & 3.45pm
Pomeroy Plunkett’s V Coalisland Fianna
Moy Tir na nÓg V Omagh St Enda’s
Errigal Ciaran V Ardboe O’Donovan Rossa
Edendork St Malachy’s V Trillick St Macartan’s
Derrylaughan Kevin Barry’s V Clonoe O’Rahilly’s
Donaghmore St Patrick’s V Aghyaran St Davog’s
Dromore St Dympna’s V Carrickmore St Colmcille’s
Killyclogher St Mary’s V Galbally Pearse’s
Stewartstown Harp’s V Owen Roe O’Neill’s
Aghaloo O’Neill’s V Derrytresk Fir an Chnoic
Dungannon Thomas Clarke’s V Augher St Macartan’s
Urney St Columba’s V Kildress Wolfe Tone’s
Strabane Sigerson’s V Eglish St Patrick’s
Loughmacrory St Teresa’s V Gortin St Patrick’s
Moortown St Malachy’s V Tattyreagh St Patrick’s
Cookstown Fr Rock’s V Greencastle St Patrick’s
Monday 10th Minor Hurling League at 7pm
Éire Óg V Eoghan Ruadh
Tuesday 11th U.16 Football League Playoff at 7.30pm
Strabane Sigerson’s V Carrickmore St Colmcille’s
Friday 14th IFC & SFC in Omagh at 7pm & 8.30pm
Strabane Sigerson’s V Stewartstown Harp’s
Donaghmore St Patrick’s V Trillick St Macartan’s
Saturday 15th IFC & SFC in Dungannon at 1.30pm & 3pm
Kildress Wolfe Tone’s V Eglish St Patrick’s
Moy Tir na nÓg V Edendork St Malachy’s
IFC & SFC in Dunmoyle at 4.30pm & 6pm
Gortin St Patrick’s V Cookstown Fr Rock’s
Galbally Pearse’s V Pomeroy Plunkett’s
Sunday 16th IFC & SFC in Coalisland at 4.30pm & 6pm
Moortown St Malachy’s V Derrytresk Fir an Chnoic
Clonoe O’Rahilly’s V Ardboe O’Donovan Rossa