• GAA Belong

Official Tyrone GAA Website

Tyrone 2019 ACL Results Rd.3

April 14th, 2019

2019 ACL

Round 3

ACL Division 1

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 1-11 Omagh St Enda’s 0-8
Clonoe O`Rahilly’s 0-9 Errigal Ciaran 1-7
Coalisland Fianna 3-17 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-8
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 3-14 An Eaglais, Naoimh Pádraig 1-8
Domhnach Mór Naoimh Pádraig 2-5 An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-13
Dungannon Thomas Clarke 1-7 Ardboe O’Donovan Rossa 1-9
Moy Tír na nÓg 1-14 Edendork St Malachy’s 1-11

 

ACL Division 1 Reserve

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 3-12 Omagh St Enda’s 1-12
Clonoe O`Rahilly’s 0-11 Errigal Ciaran 1-9
Coalisland Fianna 4-8 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-5
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 4-8 An Eaglais, Naoimh Pádraig 4-17
Domhnach Mór Naoimh Pádraig 0-12 An Droim Mór Naoimh Damhnait 1-9
Dungannon Thomas Clarke 1-11 Ardboe O’Donovan Rossa 2-8
Moy Tír na nÓg 3-15 Edendork St Malachy’s 2-10

 

ACL Division 2

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-8 Gortin St Patrick’s 1-8
Augher St Macartan’s 1-11 Aghyaran 1-6
Beragh Red Knights 0-11 Stewartstown Harps 0-10
Galbally Pearses 1-16 Newtownstewart St Eugene’s 2-7
Moortown St Malachy’s 1-11 Strabane Sigersons 1-8
Owen Roe O`Neill’s 2-14 Clogher Eire Óg 2-16
Pomeroy Plunketts 0-10 Loughmacrory 2-9
Urney St Columba’s 1-9 Cookstown Fr. Rock’s 1-6

 

ACL Division 2 Reserve

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-13 Gortin St Patrick’s 0-8
Augher St Macartan’s GFC 0-7 Aghyaran 2-4
Beragh Red Knights W/O Stewartstown Harps D/F
Galbally Pearses 4-23 Newtownstewart St Eugene’s 1-3
Moortown St Malachy’s 2-9 Strabane Sigersons 2-10
Owen Roe O`Neill’s 1-20 Clogher Eire Óg 0-8
Pomeroy Plunketts 2-12 Loughmacrory St. Teresa’s 2-13
Urney St Columba’s 0-7 Cookstown Fr. Rock’s GAA 9-12

 

ACL Division 3

Brockagh Emmetts 0-8 Drumragh Sarsfields 1-5
Castlederg St Eugene’s 5-11 Dregish Pearse Óg 0-2
Cill na mBán Naomh Mhuire 0-9 Breac an Bhile Eoghan Rua 3-9
Clann na nGael 0-4 Achadh Lú Uí Néill 2-14
Drumquin Wolfe Tones 4-5 Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-11
Eskra Emmetts 1-6 Derrytresk Fir an Chnoic 1-8
Kildress Wolfe Tones 2-7 Killeeshil St Mary’s 3-7
Rock St Patrick’s 1-14 Errigal Ciaran 1-7

 

ACL Division 3 Reserve

Brockagh Emmetts 0-8 Drumragh Sarsfields 4-7
Cill na mBán Naomh Mhuire 3-10 Breac an Bhile Eoghan Rua 1-8
Clann na nGael 3-8 Achadh Lú Uí Néill 3-1
Drumquin Wolfe Tones 2-7 Fionntamhnach Na Piarsaigh 5-17
Eskra Emmetts 2-19 Derrytresk Fir an Chnoic 2-4
Kildress Wolfe Tones 0-15 Killeeshil St Mary’s 2-4
Rock St Patrick’s 5-12 Errigal Ciaran 1-6