Official Tyrone GAA Website

O’Neills All County League Results

April 17th, 2011

O’Neill’s All County League
 
Division 1
Errigal Ciaran  0-18 V Cookstown FrRocks  0-6
Moortown St Malachy’s  0-10 V Omagh St Enda’s  1-13
Carrickmore St Colmcille’s  1-8 V Clonoe O’Rahilly’s  0-8
Ardboe O’Donovan Rossa  0-10 V Derrylaughan Kevin Barry’s
0-10
Coalisland Fianna  1-8 V Dromore St Dympna’s  0-11
Donaghmore St Patrick’s  1-11 V Eglish St Patrick’s  2-13
Greencastle St Patrick’s  1-8 V Killyclogher St Mary’s  1-8
Trillick St Macartan’s  1-13 V Moy Tír na nÓg  0-6
 
Division 1 Reserve
Moortown St Malachy’s  3-10 V Omagh St Enda’s  4-5
Errigal Ciaran  1-17 V Cookstown FrRocks  0-11
Carrickmore St Colmcille’s  1-6 V Clonoe O’Rahilly’s  0-10
Trillick St Macartan’s  0-23 V Moy Tír na nÓg  0-7
Greencastle St Patrick’s  1-5 V Killyclogher St Mary’s  0-10
Donaghmore St Patrick’s  1-12 V Eglish St Patrick’s  1-8
Coalisland Fianna  2-4 V Dromore St Dympna’s  3-9
Ardboe O’Donovan Rossa  0-11  V Derrylaughan Kevin Barry’s 2-8
 
Division 2
Kildress Wolfe Tones  0-9 V Eskra Emmetts  0-11
Urney St Colmcille’s  0-13 V Killyman St Mary’s  0-10
Aghyaran St Davogs  0-10 V Pomeroy Plunketts  0-12
Augher St Macartan’s  3-11 V Gortin St Patrick’s  0-12
Edendork St Malachy’s  3-13 V Stewartstown Harps  0-15
Galbally Pearses  1-10 V Newtownstewart St Eugene’s  1-13
Loughmacrory St Teresa’s  1-15 V Clann na Gael  2-8
Strabane Sigersons  0-10 V Rock St Patrick’s  1-11
 
Division 2 Reserve
Kildress Wolfe Tones  1-10 V Eskra Emmetts  0-7
Urney St Colmcille’s  2-8 V Killyman St Mary’s  1-2
Aghyaran St Davogs  1-13 V Pomeroy Plunketts  1-8
Augher St Macartan’s  0-13 V Gortin St Patrick’s  1-13
Edendork St Malachy’s  0-14 V Stewartstown Harps  2-8
Galbally Pearses  3-22 V Newtownstewart St Eugene’s  1-4
Loughmacrory St Teresa’s  4-16 V Clann na Gael  0-10
Strabane Sigersons  0-13 V Rock St Patrick’s  0-6
 
Division 3
Brockagh Emmetts  0-28 V Carrickmore St Colmcille’s  0-3
Castlederg St Eugene’s  0-11 V Drumquin Wolfe Tones  1-11
Derrytresk Fir aChnoic  1-11 V Drumragh Sarsfields  1-9
Owen Roe O’Neill’s  1-11 V Brackaville Owen Roes  2-12
Dregish Pearse Óg  2-12 V Beragh Red Knights  0-8
Glenelly St Joseph’s  1-11 V Aghaloo O’Neill’s  2-15
Killeeshil St Mary’s  1-20 V Fintona Na Piarsaigh  3-6
Tattyreagh St Patrick’s  0-9 V Clogher Eire Óg  2-5
 
Division 3 Reserve
Castlederg St Eugene’s  5-6 V Drumquin Wolfe Tones  1-3
Derrytresk Fir aChnoic  1-10 V Drumragh Sarsfields  1-10
Owen Roe O’Neill’s  2-5 V Brackaville Owen Roes  3-16
Dregish Pearse Óg  1-4 V Beragh Red Knights  1-12
Glenelly St Joseph’s  0-11 V Aghaloo O’Neill’s  1-8
Killeeshil St Mary’s  3-16 V Fintona Na Piarsaigh  2-7
Tattyreagh St Patrick’s  1-8 V Clogher Eire Óg  1-8
Errigal Ciaran  1-7 V Dungannon Thomas Clarkes  3-9