• Buy Tickets from gaa.tickets.ie

Official Tyrone GAA Website

Tyrone ACL Rd.2 Results

April 7th, 2019

2019 ACL – Round 2

ACL Division 1

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 0-12 Ardboe O’Donovan Rossa 0-13
An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-10 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 0-9
An Eaglais, Naoimh Pádraig 0-7 Errigal Ciaran 5-14
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 1-9 Clonoe O`Rahilly’s CLG 2-10
Domhnach Mór Naoimh Pádraig Derrylaughan Kevin Barry’s GAC Off
Edendork St Malachy’s 1-12 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-12
Moy Tír na nÓg 2-10 Coalisland Fianna GFC 2-13
Omagh St Enda’s 0-12 Dungannon Thomas Clarke GAA 0-14

ACL Division 1 Reserve

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 4-20 Ardboe O’Donovan Rossa 0-7
An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-12 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 1-7
An Eaglais, Naoimh Pádraig 1-11 Errigal Ciaran 3-17
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 0-4 Clonoe O`Rahilly’s 6-18
Domhnach Mór Naoimh Pádraig Derrylaughan Kevin Barry’s Off
Edendork St Malachy’s 1-6 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-7
Moy Tír na nÓg Coalisland Fianna Off
Omagh St Enda’s 0-10 Dungannon Thomas Clarke 1-16

ACL Division 2

Clogher Eire Óg 3-8 Aghyaran 0-12
Cookstown Fr. Rock’s GAA 1-10 Augher St Macartan’s 0-13
Galbally Pearses 2-16 Urney St Columba’s 1-8
Loughmacrory St. Teresa’s 1-11 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-7
Newtownstewart St Eugene’s 0-8 Pomeroy Plunketts 2-13
Owen Roe O`Neill’s  Leckpatrick 2-12 Beragh Red Knights 1-12
Stewartstown Harps 0-12 Moortown St Malachy’s 4-9
Strabane Sigersons 1-9 Gortin St Patrick’s 1-10

ACL Division 2 Reserve

Clogher Eire Óg 1-8 Aghyaran 2-11
Cookstown Fr. Rock’s 2-15 Augher St Macartan’s 0-7
Galbally Pearses W/O Urney St Columba’s D/F
Loughmacrory St. Teresa’s 1-12 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-10
Newtownstewart St Eugene’s 2-7 Pomeroy Plunketts 2-14
Owen Roe O`Neill’s  Leckpatrick 2-11 Beragh Red Knights 0-14
Stewartstown Harps D/F Moortown St Malachy’s W/O
Strabane Sigersons 1-6 Gortin St Patrick’s 0-8

 

ACL Division 3

Achadh Lú Uí Néill 3-9 Kildress Wolfe Tones 1-12
Breac an Bhile Eoghan Rua 2-17 Errigal Ciaran 2-10
Cill na mBán Naomh Mhuire 3-12 Clann na nGael 0-10
Derrytresk Fir an Chnoic 2-11 Glenelly 0-8
Drumragh Sarsfields 1-17 Drumquin Wolfe Tones 0-12
Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-8 Rock St Patrick’s 2-11

 

ACL Division 3 Reserve

Achadh Lú Uí Néill 2-2 Kildress Wolfe Tones 5-23
Breac an Bhile Eoghan Rua W/O Errigal Ciaran D/F
Cill na mBán Naomh Mhuire 1-10 Clann na nGael 2-14
Derrytresk Fir an Chnoic 2-8 Glenelly 1-6
Drumragh Sarsfields 5-12 Drumquin Wolfe Tones 2-4
Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-6 Rock St Patrick’s 2-11