• Buy Tickets from gaa.tickets.ie

Official Tyrone GAA Website

Tyrone ACL League Results

May 19th, 2019

2019 ACL

Round 6

League Tables Click Here

ACL Division 1

Trí Leac C. N. Mhic Artáin 1-9 Omagh St Enda’s 3-6
An Droim Mór N. Damhnait 2-7 Coalisland Fianna 1-11
An Eaglais, Naoimh Pádraig 1-11 An Charraig Mhor N. Colmcille 1-14
An táite Riabhach N. Pádraig 2-8 Domhnach Mór N. Pádraig 5-12
Ardboe O’Donovan Rossa 0-11 Errigal Ciaran 1-8
Clonoe O`Rahilly’s 1-12 Dungannon Thomas Clarke 3-9
Coill an Chlochair N. Mhuire 1-8 Edendork St Malachy’s 1-7
Derrylaughan Kevin Barry’s 2-12 Moy Tír na nÓg 0-6

ACL Division 1 Reserve

Trí Leac C. N. Mhic Artáin 1-17 Omagh St Enda’s 2-7
An Droim Mór N. Damhnait 1-14 Coalisland Fianna 1-10
An Eaglais, Naoimh Pádraig 2-10 An Charraig Mhor N. Colmcille 2-18
An táite Riabhach N. Pádraig 1-8 Domhnach Mór N. Pádraig 4-21
Ardboe O’Donovan Rossa 1-7 Errigal Ciaran 4-14
Clonoe O`Rahilly’s 3-11 Dungannon Thomas Clarke 0-10
Coill an Chlochair N. Mhuire 8-19 Edendork St Malachy’s 2-4
Derrylaughan Kevin Barry’s W/O Moy Tír na nÓg D/F

ACL Division 2

Stewartstown Harps 1-15 Strabane Sigersons 1-15
An Caisleán Glas N. Pádraig 1-9 Cookstown Fr. Rock’s 0-7
Aghyaran 0-8 Owen Roes 1-14
Beragh Red Knights 0-17 Urney St Columba’s 1-11
Galbally Pearses 1-16 Pomeroy Plunketts 1-9
Loughmacrory St. Teresa’s 1-9 Augher St Macartan’s 0-7
Moortown St Malachy’s 0-12 Gortin St Patrick’s 0-12
Newtownstewart St Eugene’s 1-15 Clogher Eire Óg 1-17

ACL Division 2 Reserve

An Caisleán Glas N. Pádraig 1-12 Cookstown Fr. Rock’s 1-12
Aghyaran 1-9 Owen Roes 2-9
Beragh Red Knights W/O Urney St Columba’s D/F
Galbally Pearses 7-17 Pomeroy Plunketts 4-7
Loughmacrory St. Teresa’s 3-16 Augher St Macartan’s 0-13
Moortown St Malachy’s 6-21 Gortin St Patrick’s 1-12
Newtownstewart St Eugene’s 1-11 Clogher Eire Óg 1-9

ACL Division 3

Dregish Pearse Óg 1-10 Errigal Ciaran 0-12
Castlederg St Eugene’s 0-10 Breac an Bhile Eoghan Rua 1-7
Clann na nGael 1-9 Eskra Emmetts 2-15
Fionntamhnach Na Piarsaigh 1-8 Brockagh Emmetts 3-17
Glenelly 1-11 Drumragh Sarsfields 2-11
Killeeshil St Mary’s 3-15 Drumquin Wolfe Tones 1-7
Rock St Patrick’s 1-9 Kildress Wolfe Tones 0-14

ACL Division 3 Reserve

Castlederg St Eugene’s W/O Breac an Bhile Eoghan Rua D/F
Clann na nGael 1-10 Eskra Emmetts 3-12
Fionntamhnach Na Piarsaigh 3-4 Brockagh Emmetts 2-16
Glenelly 0-8 Drumragh Sarsfields 4-12
Killeeshil St Mary’s 3-20 Drumquin Wolfe Tones 0-8
Rock St Patrick’s 0-13 Kildress Wolfe Tones 1-14