• Back Where They All Belong LEADERBOARD

Official Tyrone GAA Website

All County Football League Results Round 1

July 19th, 2020

ACFL Division 1 Group 1

Ardboe O’Donovan Rossa 1-13 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 1-14
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 1-13 Pomeroy Plunketts 1-8
Dungannon Thomas Clarke GAA 0-12 Loughmacrory St. Teresa’s 1-6
Errigal Ciaran 1-14 Moy Tír na nÓg 3-9

ACFL Division 1 Group 2

An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-9 Omagh St Enda’s 1-8
Clonoe O`Rahilly’s CLG 3-12 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 0-9
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-10 Fianna Oileán an Ghuail CLG 1-14
Domhnach Mór Naoimh Pádraig 0-7 Galbally Pearses 2-9

ACFL Division 2 Group 1

Edendork St Malachy’s 0-20 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-16
Moortown St Malachy’s 1-11 Stewartstown Harps 3-13
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 1-8 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-8
Rock St Patrick’s 4-9 Naomh Eoghan 4-9

ACFL Division 2 Group 2

Aghyaran 1-24 Clogher Eire Óg 0-9
An Eaglais, Naomh Pádraig 0-16 Achadh Lú Uí Néill 1-16
Gortin St Patrick’s 2-14 Augher St Macartan’s GFC 1-11
Strabane Sigersons 0-10 Beragh Red Knights GAA 1-11

ACFL Division 3 Group 1

Drumragh Sarsfields 0-10 Kildress Wolfe Tones 1-10
Eskra Emmetts 0-16 Breac an Bhile Eoghan Rua 2-8
Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-11 Cill na mBán Naomh Mhuire 2-14
Killeeshil St Mary’s 3-16 Derrytresk Fir an Chnoic 2-10

ACFL Division 3 Group 2

Brockagh Emmetts 0-8 Cookstown Fr. Rock’s GAA 2-16
Fianna Oileán an Ghuail CLG 0-8 Drumquin Wolfe Tones 7-13
Urney St Columba’s 2-12 Clann na nGael 0-15
Errigal Ciaran 2-8 Castledeg St Eugene’s 2-16

ACFL Division 1 Reserve Group 1

Ardboe O’Donovan Rossa 0-14 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 1-8
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 5-9 Pomeroy Plunketts 0-10
Dungannon Thomas Clarke GAA 8-13 Loughmacrory St. Teresa’s 4-4
Errigal Ciaran 1-19 Moy Tír na nÓg 0-3

ACFL Division 1 Reserve Group 2

An Droim Mór Naoimh Damhnait 1-14 Omagh St Enda’s 1-8
Clonoe O`Rahilly’s CLG 0-11 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 2-11
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-6 Fianna Oileán an Ghuail CLG 3-13
Domhnach Mór Naoimh Pádraig 0-5 Galbally Pearses 2-9

ACFL Division 2 Reserve Group 1

Edendork St Malachy’s 3-8 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-7
Moortown St Malachy’s 2-8 Stewartstown Harps 2-7
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 4-17 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-11
Rock St Patrick’s 3-13 Naomh Eoghan 2-6

ACFL Division 2 Reserve Group 2

Aghyaran 1-18 Clogher Eire Óg 1-7
An Eaglais, Naomh Pádraig 3-23 Achadh Lú Uí Néill 0-5
Gortin St Patrick’s 0-14 Augher St Macartan’s GFC 1-10
Strabane Sigersons 1-14 Beragh Red Knights GAA 0-19

ACFL Division 3 Reserve Group 1

Brockagh Emmetts 4-6 Cookstown Fr. Rock’s GAA 4-16
Urney St Columba’s 2-12 Clann na nGael 2-7

ACFL Division 3 Reserve Group 2

Drumragh Sarsfields 1-11 Kildress Wolfe Tones 4-13
Eskra Emmetts 10-11 Breac an Bhile Eoghan Rua 1-11
Fionntamhnach Na Piarsaigh 3-8 Cill na mBán Naomh Mhuire 0-9
Killeeshil St Mary’s 4-12 Derrytresk Fir an Chnoic 0-6