• Back Where They All Belong LEADERBOARD

Official Tyrone GAA Website

All County League Tables Round 2

July 26th, 2020

ACL Division 1 Group 1

Rank Team P W D L F A PTS
1 Coill an Chlochair Naomh Mhuire 2 2 0 0 37 26 4
2 Dungannon Thomas Clarke GAA 2 1 1 0 21 18 3
3 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 2 1 1 0 26 25 3
4 Errigal Ciaran 2 1 0 1 37 27 2
5 Pomeroy Plunketts 2 1 0 1 28 25 2
6 Moy Tír na nÓg 2 1 0 1 33 38 2
7 Ardboe O’Donovan Rossa 2 0 0 2 25 34 0
8 Loughmacrory St. Teresa’s 2 0 0 2 18 32 0

ACL Division 1 Group 2

Rank Team P W D L F A PTS
1 Fianna Oileán an Ghuail CLG 2 2 0 0 36 19 4
2 Clonoe O`Rahilly’s CLG 2 1 1 0 36 24 3
3 Galbally Pearses 2 1 0 0 28 23 2
4 An Droim Mór Naoimh Damhnait 2 0 0 1 25 24 2
5 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 2 1 0 1 26 34 2
6 Omagh St Enda’s 2 1 0 1 20 28 2
7 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 2 0 1 1 25 32 1
8 Domhnach Mór Naoimh Pádraig 2 0 0 2 20 32 0

ACL Division 2 Group 1

Rank Team P W D L F A PTS
1 Edendork St Malachy’s 2 2 0 0 59 28 4
2 Stewartstown Harps 2 1 1 0 40 32 3
3 Rock St Patrick’s 2 1 1 0 32 31 3
4 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 2 0 2 0 29 29 2
5 Moortown St Malachy’s 2 1 0 1 27 32 2
6 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 2 0 1 1 21 22 1
7 Naomh Eoghan 2 0 1 1 33 60 1
8 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 2 0 0 2 26 33 0

ACL Division 2 Group 2

Rank Team P W D L F A PTS
1 Aghyaran 2 2 0 0 53 25 4
2 Achadh Lú Uí Néill 2 2 0 0 42 27 4
3 Beragh Red Knights GAA 2 2 0 0 29 23 4
4 Gortin St Patrick’s 2 1 0 1 33 29 2
5 An Eaglais, Naomh Pádraig 2 1 0 1 31 33 2
6 Augher St Macartan’s GFC 2 0 0 2 30 46 0
7 Strabane Sigersons 2 0 0 2 21 37 0
8 Clogher Eire Óg 2 0 0 2 23 42 0

 ACL Division 3 Group 1

Rank Team P W D L F A PTS
1 Drumquin Wolfe Tones 2 2 0 0 47 14 4
2 Castlederg St Eugene’s 2 1 1 0 37 22 3
3 Cookstown Fr. Rock’s GAA 2 1 1 0 40 26 3
4 Urney St Columba’s 2 1 1 0 33 30 3
5 Errigal Ciaran 2 1 0 1 29 28 2
6 Clann na nGael 2 0 1 1 33 36 1
7 Brockagh Emmetts 2 0 0 2 14 35 0
8 Fianna Oileán an Ghuail CLG 2 0 0 2 14 56 0

 ACL Division 3 Group 2

Rank Team P W D L F A PTS
1 Eskra Emmetts 2 2 0 0 33 27 4
2 Kildress Wolfe Tones 2 2 0 0 13 10 4
3 Killeeshil St Mary’s 2 1 0 1 25 16 2
4 Cill na mBán Naomh Mhuire 2 1 0 1 33 28 2
5 Gleann Éallaigh 1 1 0 0 13 10 2
6 Derrytresk Fir an Chnoic 2 0 1 1 30 39 1
7 Fionntamhnach Na Piarsaigh 2 0 1 1 25 34 1
8 Breac an Bhile Eoghan Rua 1 0 0 1 14 16 0
9 Drumragh Sarsfields 2 0 0 2 20 26 0

ACL Division 1 Reserve Group 1

Rank Team P W D L F A PTS
1 Errigal Ciaran 2 2 0 0 58 13 4
2 Coill an Chlochair Naomh Mhuire 2 2 0 0 49 26 4
3 Ardboe O’Donovan Rossa 2 2 0 0 14 11 4
4 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 2 1 0 1 31 26 2
5 Dungannon Thomas Clarke GAA 2 1 0 1 49 36 2
6 Pomeroy Plunketts 2 0 0 2 10 24 0
7 Moy Tír na nÓg 2 0 0 2 19 47 0
8 Loughmacrory St. Teresa’s 2 0 0 2 26 73 0

ACL Division 1 Reserve Group 2

Rank Team P W D L F A PTS
1 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 2 2 0 0 44 22 4
2 Fianna Oileán an Ghuail CLG 2 2 0 0 37 16 4
3 Galbally Pearses 2 1 1 0 26 16 3
4 An Droim Mór Naoimh Damhnait 2 1 1 0 28 22 3
5 Clonoe O`Rahilly’s CLG 2 1 0 1 35 23 2
6 Omagh St Enda’s 2 0 0 2 21 32 0
7 Domhnach Mór Naoimh Pádraig 2 0 0 2 16 42 0
8 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 2 0 0 2 12 46 0

ACL Division 2 Reserve Group 1

Rank Team P W D L F A PTS
1 Edendork St Malachy’s 2 2 0 0 35 16 4
2 Moortown St Malachy’s 2 2 0 0 40 22 4
3 Stewartstown Harps 2 1 0 1 37 26 2
4 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 2 1 0 1 41 35 2
5 Rock St Patrick’s 2 1 0 1 32 35 2
6 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 2 1 0 1 34 39 2
7 Naomh Eoghan 2 0 0 2 21 40 0
8 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 2 0 0 2 16 43 0

ACL Division 2 Reserve Group 2

Rank Team P W D L F A PTS
1 An Eaglais, Naomh Pádraig 2 2 0 0 65 14 4
2 Aghyaran 2 2 0 0 41 27 4
3 Beragh Red Knights GAA 2 2 0 0 35 21 4
4 Gortin St Patrick’s 2 1 0 1 18 29 2
5 Achadh Lú Uí Néill 2 1 0 1 5 32 2
6 Strabane Sigersons 2 0 0 2 17 19 0
7 Augher St Macartan’s GFC 2 0 0 2 30 34 0
8 Clogher Eire Óg 2 0 0 2 19 54 0

 ACL Division 3 Reserve Group 1

Rank Team P W D L F A PTS
1 Cookstown Fr. Rock’s GAA 2 2 0 0 60 38 4
2 Castlederg St Eugene’s 2 1 1 0 39 31 3
3 Urney St Columba’s 2 1 1 0 35 30 3
4 Drumquin Wolfe Tones 1 1 0 0 13 5 2
5 Errigal Ciaran 2 1 0 1 14 22 2
6 Clann na nGael 3 1 0 2 33 50 2
7 Brockagh Emmetts 2 0 0 2 23 41 0

 ACL Division 3 Reserve Group 2

Rank Team P W D L F A PTS
1 Eskra Emmetts 2 2 0 0 61 21 4
2 Kildress Wolfe Tones 2 2 0 0 25 14 4
3 Killeeshil St Mary’s 2 1 0 1 24 6 2
4 Fionntamhnach Na Piarsaigh 2 1 0 1 35 32 2
5 Drumragh Sarsfields 2 1 0 1 29 33 2
6 Derrytresk Fir an Chnoic 2 1 0 1 29 42 2
7 Gleann Éallaigh 1 0 0 1 8 15 0
8 Cill na mBán Naomh Mhuire 2 0 0 2 16 37 0
9 Breac an Bhile Eoghan Rua 1 0 0 1 14 41 0