Official Tyrone GAA Website

ACL Football Results Round 4

August 7th, 2020

ACL Division 1 Group 1

Dungannon Thomas Clarke GAA 1-11 Ardboe O’Donovan Rossa 0-12
Errigal Ciaran 3-16 Coill an Chlochair Naomh Mhuire 0-9
Loughmacrory St. Teresa’s 2-10 Pomeroy Plunketts 1-12
Moy Tír na nÓg 1-10 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 2-17

ACL Division 1 Group 2

Clonoe O`Rahilly’s CLG 4-15 Domhnach Mór Naoimh Pádraig 1-13
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 1-10 An Droim Mór Naoimh Damhnait 5-20
Fianna Oileán an Ghuail CLG 0-11 Galbally Pearses 0-10
Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 3-11 Omagh St Enda’s 0-8

ACL Division 2 Group 1

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-13 Moortown St Malachy’s 0-12
Naomh Eoghan 0-13 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-13
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 1-11 Edendork St Malachy’s 3-14
Stewartstown Harps 1-11 Rock St Patrick’s 1-16

ACL Division 2 Group 2

Aghyaran 2-17 Strabane Sigersons 1-8
Augher St Macartan’s GFC 0-14 Clogher Eire Óg 2-14
Beragh Red Knights GAA 1-8 An Eaglais, Naomh Pádraig 2-16
Gortin St Patrick’s 2-10 Achadh Lú Uí Néill 2-9

ACL Division 3 Group 1

Castlederg St Eugene’s 3-11 Clann na nGael 0-16
Drumquin Wolfe Tones 2-12 Urney St Columba’s 3-11
Errigal Ciaran 0-8 Brockagh Emmetts 0-9

ACL Division 3 Group 2

Breac an Bhile Eoghan Rua 1-9 Kildress Wolfe Tones 3-16
Cill na mBán Naomh Mhuire 1-7 Derrytresk Fir an Chnoic 0-10
Eskra Emmetts 1-10 Gleann Éallaigh 0-10
Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-10 Drumragh Sarsfields 1-15

ACL Division 1 Reserve Group 1

Dungannon Thomas Clarke GAA 0-4 Ardboe O’Donovan Rossa 1-12
Errigal Ciaran W/O Coill an Chlochair Naomh Mhuire D/F
Loughmacrory St. Teresa’s W/O Pomeroy Plunketts D/F
Moy Tír na nÓg 0-6 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 3-15

ACL Division 1 Reserve Group 2

Clonoe O`Rahilly’s CLG W/O Domhnach Mór Naoimh Pádraig D/F
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC D/F An Droim Mór Naoimh Damhnait W/O
Fianna Oileán an Ghuail CLG 1-11 Galbally Pearses 1-8
Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 5-13 Omagh St Enda’s 0-10

ACL Division 2 Reserve Group 1

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-12 Moortown St Malachy’s 1-14
Naomh Eoghan 1-12 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-7
Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 2-12 Edendork St Malachy’s 2-15
Stewartstown Harps W/O Rock St Patrick’s D/F

ACL Division 2 Reserve Group 2

Aghyaran W/O Strabane Sigersons D/F
Augher St Macartan’s GFC 1-11 Clogher Eire Óg 2-9
Beragh Red Knights GAA 1-8 An Eaglais, Naomh Pádraig 2-13
Gortin St Patrick’s 1-11 Achadh Lú Uí Néill 1-8

ACL Division 3 Reserve Group 1

Castlederg St Eugene’s 3-13 Clann na nGael 1-7
Drumquin Wolfe Tones 1-17 Urney St Columba’s 2-12

ACL Division 3 Reserve Group 2

Breac an Bhile Eoghan Rua 0-8 Kildress Wolfe Tones 8-18
Cill na mBán Naomh Mhuire 0-10 Derrytresk Fir an Chnoic 0-6
Eskra Emmetts 1-11 Gleann Éallaigh 3-7
Fionntamhnach Na Piarsaigh D/F Drumragh Sarsfields W/O