Official Tyrone GAA Website

ACL Results Round 1

May 28th, 2021

Division 1

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 1-14 Domhnach Mór Naoimh Pádraig 1-8
An Eaglais, Naomh Pádraig 0-9 Moy Tír na nÓg 1-7
Ardboe O’Donovan Rossa 1-9 Loughmacrory St. Teresa’s 0-13
Clonoe O`Rahilly’s CLG 0-11 An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-18
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 2-10 Fianna Oileán an Ghuail CLG 2-9
Dungannon Thomas Clarke GAA 0-9 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 1-8
Errigal Ciaran 0-9 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 0-13
Galbally Pearses 1-7 Omagh St Enda’s 1-7
Pomeroy Plunketts 1-8 Edendork St Malachy’s 0-9

Division 1 Reserve

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 2-14 Domhnach Mór Naoimh Pádraig 0-6
An Eaglais, Naomh Pádraig 2-16 Moy Tír na nÓg 0-7
Ardboe O’Donovan Rossa 4-12 Loughmacrory St. Teresa’s 1-13
Clonoe O`Rahilly’s CLG 1-12 An Droim Mór Naoimh Damhnait 3-7
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 2-5 Fianna Oileán an Ghuail CLG 0-10
Dungannon Thomas Clarke GAA 2-20 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 1-14
Errigal Ciaran 2-17 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 0-8
Galbally Pearses 1-8 Omagh St Enda’s 1-12
Pomeroy Plunketts 2-14 Edendork St Malachy’s 3-7

Division 2

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-18 Augher St Macartan’s GFC 1-10
An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-7 Aghyaran 1-11
Clogher Eire Óg 0-12 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 1-12
Gortin St Patrick’s 1-15 Stewartstown Harps 0-11
Kildress Wolfe Tones 1-12 Beragh Red Knights GAA 1-11
Moortown St Malachy’s 0-9 Killeeshil St Mary’s 1-9
Naomh Eoghan 2-14 Achadh Lú Uí Néill 3-8
Strabane Sigersons 0-8 Rock St Patrick’s 0-16

Division 2 Reserve

An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-14 Augher St Macartan’s GFC 0-12
An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-2 Aghyaran 3-13
Clogher Eire Óg 3-10 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 2-8
Gortin St Patrick’s 1-7 Stewartstown Harps 2-11
Kildress Wolfe Tones 1-9 Beragh Red Knights GAA 3-8
Moortown St Malachy’s 4-13 Killeeshil St Mary’s 0-7
Naomh Eoghan 6-17 Achadh Lú Uí Néill 0-6

Division 3

Castlederg St Eugene’s 2-11 Breac an Bhile Eoghan Rua 3-7
Cill na mBán Naomh Mhuire 0-8 Brockagh Emmetts 0-11
Cookstown Fr. Rock’s GAA 1-11 Gleann Éallaigh 2-10
Derrytresk Fir an Chnoic 4-11 Clann na nGael 1-6
Drumragh Sarsfields 1-10 Drumquin Wolfe Tones 1-6
Eskra Emmetts 0-20 Fianna Oileán an Ghuail CLG 2-8

Division 3 Reserve

Castlederg St Eugene’s 3-7 Breac an Bhile Eoghan Rua 3-6
Cill na mBán Naomh Mhuire D/F Brockagh Emmetts W/O
Cookstown Fr. Rock’s GAA 2-8 Gleann Éallaigh 0-8
Derrytresk Fir an Chnoic 2-9 Clann na nGael 4-6
Drumragh Sarsfields 3-9 Drumquin Wolfe Tones 0-9
Eskra Emmetts 6-17 Fianna Oileán an Ghuail CLG 1-6