Official Tyrone GAA Website

2018 ACL Results

ACL Division 1

Aghyaran 0-8 Errigal Ciaran 1-20
Ardboe O’Donovan Rossa 0-8 Domhnach Mór 2-14
Clonoe O`Rahilly’s CLG 1-16 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 0-5
Edendork St Malachy’s 1-9 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-15
Galbally Pearses 1-13 Coalisland Fianna GFC 1-13
Moy Tír na nÓg 0-9 Carrickmore St Colmcille’s 1-12
Omagh St Enda’s 1-12 An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-7
Pomeroy Plunketts 1-11 Coill an Chlochair Naomh Mhuire 1-9

 

ACL Division 1 Reserve

Aghyaran 0-3 Errigal Ciaran 5-13
Ardboe O’Donovan Rossa 0-4 Domhnach Mór 2-6
Clonoe O`Rahilly’s CLG 3-15 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 1-7
Edendork St Malachy’s 1-15 Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-10
Galbally Pearses 2-7 Coalisland Fianna GFC 3-23
Moy Tír na nÓg 0-4 Carrickmore St Colmcille’s 6-24
Omagh St Enda’s 1-6 An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-14
Pomeroy Plunketts 1-8 Coill an Chlochair Naomh Mhuire 0-13

 

ACL Division 2

An Eaglais, Naoimh Pádraig 2-11 Stewartstown Harps 0-8
Augher St Macartan’s GFC 3-14 Achadh Lú Uí Néill 2-13
Cookstown Fr. Rock’s GAA 1-9 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 2-6
Gortin St Patrick’s 0-10 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-2
Kildress Wolfe Tones 2-10 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-13
Loughmacrory St. Teresa’s 2-10 Derrytresk Fir an Chnoic 1-10
Moortown St Malachy’s 0-5 Dungannon Thomas Clarke GAA 1-13
Strabane Sigersons 0-11 Urney St Columba’s 2-5

 

ACL Division 2 Reserve

An Eaglais, Naoimh Pádraig 4-17 Stewartstown Harps 0-12
Augher St Macartan’s GFC 5-11 Achadh Lú Uí Néill 1-2
Cookstown Fr. Rock’s GAA 2-10 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 2-13
Gortin St Patrick’s 0-9 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-13
Kildress Wolfe Tones 3-16 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 2-7
Loughmacrory St. Teresa’s 0-0 Derrytresk Fir an Chnoic 0-0
Moortown St Malachy’s 1-14 Dungannon Thomas Clarke GAA 1-13
Strabane Sigersons 5-10 Urney St Columba’s 2-6

ACL Division 3

Breac an Bhile Eoghan Rua 2-13 Drumquin Wolfe Tones 1-9
Castlederg St Eugene’s 1-9 Eskra Emmetts 4-17
Newtownstewart St Eugene’s 0-7 Drumragh Sarsfields 1-9
Rock St Patrick’s 2-12 Killeeshil St Mary’s 0-15

 

ACL Division 3 Reserve

Breac an Bhile Eoghan Rua 1-5 Drumquin Wolfe Tones 1-7
Castlederg St Eugene’s 2-8 Eskra Emmetts 8-11
Newtownstewart St Eugene’s 1-14 Drumragh Sarsfields 1-9
Rock St Patrick’s 1-9 Killeeshil St Mary’s 4-14
Beragh Red Knights GAA 0-0 Brocagh Emmets 0-0

 

  • LCC Group