Admin Login

Round 1 A.C.L. Results

By tyronepro Sun 31st Mar

2019 ACL Results

Round 1
ACL Division 1

An Eaglais, Naoimh Pádraig 0-14 An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-19
An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-6 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 1-18
Ardboe O’Donovan Rossa 1-12 Moy Tír na nÓg 2-10
Clonoe O`Rahilly’s CLG Edendork St Malachy’s
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 0-17 Coalisland Fianna GFC 1-14
Dungannon Thomas Clarke GAA 1-12 Coill an Chlochair Naomh Mhuire 0-14
Errigal Ciaran 4-13 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 0-11
Omagh St Enda’s Domhnach Mór Naoimh Pádraig

ACL Division 1 Reserve

An Eaglais, Naoimh Pádraig 6-9 An Droim Mór Naoimh Damhnait 1-10
An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-6 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 7-20
Ardboe O’Donovan Rossa 4-22 Moy Tír na nÓg 1-7
Clonoe O`Rahilly’s CLG 5-20 Edendork St Malachy’s 1-1
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC 3-8 Coalisland Fianna GFC 3-14
Dungannon Thomas Clarke GAA 1-13 Coill an Chlochair Naomh Mhuire 3-10
Errigal Ciaran 2-10 An Charraig Mhor Naomh Colmcille 3-7
Omagh St Enda’s Domhnach Mór Naoimh Pádraig

ACL Division 2

Aghyaran 1-14 Cookstown Fr. Rock’s GAA 3-10
Beragh Red Knights GAA 0-16 Clogher Eire Óg 2-12
Gortin St Patrick’s 1-8 Galbally Pearses 2-11
Loughmacrory St. Teresa’s 2-15 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 3-10
Moortown St Malachy’s 2-10 Urney St Columba’s 2-6
Newtownstewart St Eugene’s 0-13 Stewartstown Harps 0-14
Pomeroy Plunketts 2-14 Augher St Macartan’s GFC 0-8
Strabane Sigersons 1-9 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-11

ACL Division 2 Reserve

Aghyaran 2-6 Cookstown Fr. Rock’s GAA 1-15
Beragh Red Knights GAA 0-20 Clogher Eire Óg 1-7
Gortin St Patrick’s 1-8 Galbally Pearses 3-13
Loughmacrory St. Teresa’s 0-15 Owen Roe O`Neill’s GAC, Leckpatrick 3-5
Moortown St Malachy’s Urney St Columba’s
Newtownstewart St Eugene’s 1-3 Stewartstown Harps 5-15
Pomeroy Plunketts 3-17 Augher St Macartan’s GFC 0-9
Strabane Sigersons 0-7 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-15

ACL Division 3

Achadh Lú Uí Néill 1-13 Castlederg St Eugene’s 0-10
Breac an Bhile Eoghan Rua 1-15 Drumragh Sarsfields 0-12
Derrytresk Fir an Chnoic 1-13 Cill na mBán Naomh Mhuire 0-8
Dregish Pearse Óg 1-9 Glenelly 2-12
Errigal Ciaran 1-7 Brockagh Emmetts 2-7
Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-15 Kildress Wolfe Tones 0-15
Killeeshil St Mary’s 0-17 Clann na nGael 0-7
Rock St Patrick’s 0-12 Eskra Emmetts 0-12

ACL Division 3 Reserve

Achadh Lú Uí Néill 5-11 Castlederg St Eugene’s 5-16
Breac an Bhile Eoghan Rua 1-11 Drumragh Sarsfields 9-10
Derrytresk Fir an Chnoic 2-8 Cill na mBán Naomh Mhuire 4-12
Dregish Pearse Óg D/F Glenelly W/O
Errigal Ciaran 1-5 Brockagh Emmetts 7-8
Fionntamhnach Na Piarsaigh 1-2 Kildress Wolfe Tones 4-20
Killeeshil St Mary’s W/O Clann na nGael D/F
Rock St Patrick’s 0-18 Eskra Emmetts 0-10
By tyronepro Sun 31st Mar

Related News

View All

Main Sponsors

Our Partners

O'Neills