Admin Login

Tyrone ACL League Results

By tyronepro Sun 19th May

2019 ACL

Round 6
League Tables Click Here
ACL Division 1

Trí Leac C. N. Mhic Artáin 1-9 Omagh St Enda’s 3-6
An Droim Mór N. Damhnait 2-7 Coalisland Fianna 1-11
An Eaglais, Naoimh Pádraig 1-11 An Charraig Mhor N. Colmcille 1-14
An táite Riabhach N. Pádraig 2-8 Domhnach Mór N. Pádraig 5-12
Ardboe O’Donovan Rossa 0-11 Errigal Ciaran 1-8
Clonoe O`Rahilly’s 1-12 Dungannon Thomas Clarke 3-9
Coill an Chlochair N. Mhuire 1-8 Edendork St Malachy’s 1-7
Derrylaughan Kevin Barry’s 2-12 Moy Tír na nÓg 0-6

ACL Division 1 Reserve

Trí Leac C. N. Mhic Artáin 1-17 Omagh St Enda’s 2-7
An Droim Mór N. Damhnait 1-14 Coalisland Fianna 1-10
An Eaglais, Naoimh Pádraig 2-10 An Charraig Mhor N. Colmcille 2-18
An táite Riabhach N. Pádraig 1-8 Domhnach Mór N. Pádraig 4-21
Ardboe O’Donovan Rossa 1-7 Errigal Ciaran 4-14
Clonoe O`Rahilly’s 3-11 Dungannon Thomas Clarke 0-10
Coill an Chlochair N. Mhuire 8-19 Edendork St Malachy’s 2-4
Derrylaughan Kevin Barry’s W/O Moy Tír na nÓg D/F

ACL Division 2

Stewartstown Harps 1-15 Strabane Sigersons 1-15
An Caisleán Glas N. Pádraig 1-9 Cookstown Fr. Rock’s 0-7
Aghyaran 0-8 Owen Roes 1-14
Beragh Red Knights 0-17 Urney St Columba’s 1-11
Galbally Pearses 1-16 Pomeroy Plunketts 1-9
Loughmacrory St. Teresa’s 1-9 Augher St Macartan’s 0-7
Moortown St Malachy’s 0-12 Gortin St Patrick’s 0-12
Newtownstewart St Eugene’s 1-15 Clogher Eire Óg 1-17

ACL Division 2 Reserve

An Caisleán Glas N. Pádraig 1-12 Cookstown Fr. Rock’s 1-12
Aghyaran 1-9 Owen Roes 2-9
Beragh Red Knights W/O Urney St Columba’s D/F
Galbally Pearses 7-17 Pomeroy Plunketts 4-7
Loughmacrory St. Teresa’s 3-16 Augher St Macartan’s 0-13
Moortown St Malachy’s 6-21 Gortin St Patrick’s 1-12
Newtownstewart St Eugene’s 1-11 Clogher Eire Óg 1-9

ACL Division 3

Dregish Pearse Óg 1-10 Errigal Ciaran 0-12
Castlederg St Eugene’s 0-10 Breac an Bhile Eoghan Rua 1-7
Clann na nGael 1-9 Eskra Emmetts 2-15
Fionntamhnach Na Piarsaigh 1-8 Brockagh Emmetts 3-17
Glenelly 1-11 Drumragh Sarsfields 2-11
Killeeshil St Mary’s 3-15 Drumquin Wolfe Tones 1-7
Rock St Patrick’s 1-9 Kildress Wolfe Tones 0-14

ACL Division 3 Reserve

Castlederg St Eugene’s W/O Breac an Bhile Eoghan Rua D/F
Clann na nGael 1-10 Eskra Emmetts 3-12
Fionntamhnach Na Piarsaigh 3-4 Brockagh Emmetts 2-16
Glenelly 0-8 Drumragh Sarsfields 4-12
Killeeshil St Mary’s 3-20 Drumquin Wolfe Tones 0-8
Rock St Patrick’s 0-13 Kildress Wolfe Tones 1-14

 

By tyronepro Sun 19th May

Related News

View All

Main Sponsors

Our Partners

O'Neills

O'Neills

LCC Group

LCC Group

Bank of Ireland

Bank of Ireland

Begley's Sports

Rocwell Natural Mineral Water

Rocwell Natural Mineral Water

Donnelly Group

Donnelly Group