Admin Login

Tyrone ACL Rd.2 Results

By tyronepro Sun 7th Apr

2019 ACL – Round 2

ACL Division 1

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 0-12 Ardboe O’Donovan Rossa 0-13
An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-10 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 0-9
An Eaglais, Naoimh Pádraig 0-7 Errigal Ciaran 5-14
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 1-9 Clonoe O`Rahilly’s CLG 2-10
Domhnach Mór Naoimh Pádraig Derrylaughan Kevin Barry’s GAC Off
Edendork St Malachy’s 1-12 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 1-12
Moy Tír na nÓg 2-10 Coalisland Fianna GFC 2-13
Omagh St Enda’s 0-12 Dungannon Thomas Clarke GAA 0-14

ACL Division 1 Reserve

An Charraig Mhor Naomh Colmcille 4-20 Ardboe O’Donovan Rossa 0-7
An Droim Mór Naoimh Damhnait 0-12 Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin 1-7
An Eaglais, Naoimh Pádraig 1-11 Errigal Ciaran 3-17
Coill an Chlochair Naomh Mhuire 0-4 Clonoe O`Rahilly’s 6-18
Domhnach Mór Naoimh Pádraig Derrylaughan Kevin Barry’s Off
Edendork St Malachy’s 1-6 An táite Riabhach Naoimh Pádraig 0-7
Moy Tír na nÓg Coalisland Fianna Off
Omagh St Enda’s 0-10 Dungannon Thomas Clarke 1-16

ACL Division 2

Clogher Eire Óg 3-8 Aghyaran 0-12
Cookstown Fr. Rock’s GAA 1-10 Augher St Macartan’s 0-13
Galbally Pearses 2-16 Urney St Columba’s 1-8
Loughmacrory St. Teresa’s 1-11 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 0-7
Newtownstewart St Eugene’s 0-8 Pomeroy Plunketts 2-13
Owen Roe O`Neill’s  Leckpatrick 2-12 Beragh Red Knights 1-12
Stewartstown Harps 0-12 Moortown St Malachy’s 4-9
Strabane Sigersons 1-9 Gortin St Patrick’s 1-10

ACL Division 2 Reserve

Clogher Eire Óg 1-8 Aghyaran 2-11
Cookstown Fr. Rock’s 2-15 Augher St Macartan’s 0-7
Galbally Pearses W/O Urney St Columba’s D/F
Loughmacrory St. Teresa’s 1-12 An Caisleán Glas Naoimh Pádraig 1-10
Newtownstewart St Eugene’s 2-7 Pomeroy Plunketts 2-14
Owen Roe O`Neill’s  Leckpatrick 2-11 Beragh Red Knights 0-14
Stewartstown Harps D/F Moortown St Malachy’s W/O
Strabane Sigersons 1-6 Gortin St Patrick’s 0-8

 
ACL Division 3

Achadh Lú Uí Néill 3-9 Kildress Wolfe Tones 1-12
Breac an Bhile Eoghan Rua 2-17 Errigal Ciaran 2-10
Cill na mBán Naomh Mhuire 3-12 Clann na nGael 0-10
Derrytresk Fir an Chnoic 2-11 Glenelly 0-8
Drumragh Sarsfields 1-17 Drumquin Wolfe Tones 0-12
Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-8 Rock St Patrick’s 2-11

 
ACL Division 3 Reserve

Achadh Lú Uí Néill 2-2 Kildress Wolfe Tones 5-23
Breac an Bhile Eoghan Rua W/O Errigal Ciaran D/F
Cill na mBán Naomh Mhuire 1-10 Clann na nGael 2-14
Derrytresk Fir an Chnoic 2-8 Glenelly 1-6
Drumragh Sarsfields 5-12 Drumquin Wolfe Tones 2-4
Fionntamhnach Na Piarsaigh 0-6 Rock St Patrick’s 2-11

 

By tyronepro Sun 7th Apr

Related News

View All

Main Sponsors

Our Partners

O'Neills

O'Neills

LCC Group

LCC Group

Bank of Ireland

Bank of Ireland

Begley's Sports

Rocwell Natural Mineral Water

Rocwell Natural Mineral Water

Donnelly Group

Donnelly Group