Admin Login

Tyrone CCC Fixtures

By tyronepro Mon 23rd Apr

Please see below this weeks Full list of CCC Fixtures plus Dates and times

Monday 23rd ACL Div 2. Reserve at 7pm
Stewartstown Harp’s V Derrytresk Fir an Chnoic
Tuesday 24th U.14 Football League at 7pm
Strabane Sigerson’s V Cappagh
Edendork St Malachy’s V Derrylaughan Kevin Barry’s
Minor Football League at 7pm
Beragh Red Knight’s V Brocagh Emmet’s
Aghyaran St Davog’s V Fintona Pearse’s
Wednesday 25th ACL Div. 1 Senior at 7.15pm
Moy Tír na nÓg V Dromore St Dympna’s
Div.2 Reserve Football League at 7.15pm
Edendork St Malachy’s V Clonoe O’Rahilly’s
Errigal Ciaran V Donaghmore St Patrick’s
ACL Div.2 Senior at 8pm
Strabane Sigerson’s V Cookstown Fr Rock’s
Thursday 26th Minor Football League at 7pm
Stewartstown Harp’s V Brocagh Emmet’s
Friday 27th Minor Football League at 7.15pm
Greencastle St Patrick’s V Castlederg St Eugene’s
Beragh Red Knight’s V Derrylaughan Kevin Barry’s
U.14 Football League at 7.15pm
Rock St Patrick’s V Edendork St Malachy’s
Killeeshil St Mary’s V Stewartstown Harp’s
Derrylaughan Kevin Barry’s V Galbally Pearse’s
Aghyaran St Davog’s V Newtownstewart St Eugene’s
Drumragh Sarsfield’s V Owen Roe O’Neill’s
Saturday 28th U.14 Football League at 1.30pm
Drumquin Wolfe Tone’s V Tattyreagh St Patrick’s
Aghaloo O’Neill’s V Eskra Emmet’s
Naomh Padraig V Brackaville Eoghan Rua
Urney St Columba’s V Cappagh
Dungannon Thomas Clarke’s V Ardboe O’Donovan Rossa
Clonoe O’Rahilly’s V Errigal Ciaran
Cappagh V Omagh St Enda’s
Carrickmore St Colmcille’s V Strabane Sigerson’s
Cookstown Fr Rock’s V Moy Tír na nÓg
Kildress Wolfe Tone’s V Eglish St Patrick’s
Coalisland Fianna V Moortown St Malachy’s
Dromore St Dympna’s V Greencastle St Patrick’s
Fintona Pearse’s V Trillick St Macartan’s
 Thurs 26th @ 7pm Beragh Red Knight’s V Gael Naomh Pádraig
Pomeroy Plunkett’s V Both Domhnaigh
 Sat 28th Apr ACL Div.3 Reserve & Senior at 4.30pm & 6pm
Errigal Ciaran V Rock St Patrick’s
 Sat 28th Apr ACL Div.1. Reserve & Senior @ 4.30pm & 6pm
Omagh St Enda’s V. Galbally Pearses
Minor Football League at 6pm
Sat 28th April Brocagh Emmet’s V Beragh Red Knight’s
Sunday 29th ACL Div. 1 Reserve & Senior at 2.15pm & 3.45pm
Carrickmore St Colmcille’s V Pomeroy Plunkett’s
Moy Tír na nÓg V Killyclogher St. Mary’s
Derrylaughan Kevin Barry’s V Errigal Ciaran
Trillick St Macartan’s V Donaghmore St Patrick’s
Ardboe O’Donovan Rossa V Clonoe O’Rahilly’s
Aghyaran St Davog’s V Edendork St Malachy’s
Coalisland Fianna V Dromore St Dympna’s
   
ACL Div.2
Eglish St Patrick’s
 
V
 
Gortin St Patrick’s
Aghaloo O’Neill’s V Owen Roe O’Neill’s
Derrytresk Fir an Chnoic V Moortown St Malachy’s
Dungannon Thomas Clarke’s V Urney St Columba’s
Greencastle St Patrick’s V Strabane Sigerson’s
Tattyreagh St Patrick’s V Stewartstown Harp’s
Augher St Macartan’s V Cookstown Fr Rock’s
Loughmacrory St Teresa’s V Kildress Wolfe Tone’s
 
ACL Div. 3
Clogher Eire Óg
 
 
V
 
 
Clann na nGael
Drumragh Sarsfield’s V Brocagh Emmet’s
Fintona Pearse’s V Drumquin Wolfe Tone’s
Killeeshil St Mary’s V Beragh Red Knight’s
Brackaville Eoghan Rua V Killyman St Mary’s
Newtownstewart St Eugene’s V Eskra Emmet’s
Senior Only Dregish Pearse Óg V Castlederg St Eugene’s
U.16 Hurling Championship Quarter Final at 6pm
Éire Óg V Na Seamróga
Monday 30th Senior Hurling League at 7.15pm
Naomh Colum Cille V Eoghan Ruadh
Omagh St Enda’s V Cappagh
Tuesday 1st May Minor Football League at 7.15pm
Omagh St Enda’s V Carrickmore St Colmcille’s
Cappagh V Errigal Ciaran
Galbally Pearse’s V Rock St Patrick’s
Donaghmore St Patrick’s V Moy Tír na nÓg
Coalisland Fianna V Clonoe O’Rahilly’s
Edendork St Malachy’s V Cookstown Fr Rock’s
Killeeshil St Mary’s V Moortown St Malachy’s
Dungannon Thomas Clarke’s V Eglish St Patrick’s
Strabane Sigerson’s V Pomeroy Plunkett’s
Both Domhnaigh V Clann na nGael
Newtownstewart St Eugene’s V Trillick St Macartan’s
Drumragh Sarsfield’s V Loughmacrory St Teresa’s
Brackaville Eoghan Rua V Tattyreagh St Patrick’s
Kildress Wolfe Tone’s V Derrylaughan Kevin Barry’s
Brocagh Emmet’s V Stewartstown Harp’s
Derrytresk Fir an Chnoic V Beragh Red Knights
Greencastle St Patrick’s V Urney St Columba’s
Fintona Pearse’s V Castlederg St Eugene’s
Wednesday 2nd May U.14 Football League at 6.45pm
Dungannon Thomas Clarke’s V Errigal Ciaran
ACL  Div.2 Reserve at 7.15pm
Moy Tír na nÓg V Dromore St Dympna’s
U.14 Football League at 7.15pm
Carrickmore St Colmcille’s V Omagh St Enda’s
ACL Div.2 Reserve at 8pm
Strabane Sigerson’s V Cookstown Fr Rock’s

 
 

By tyronepro Mon 23rd Apr

Related News

View All

Main Sponsors

Our Partners

O'Neills

O'Neills

LCC Group

LCC Group

Bank of Ireland

Bank of Ireland

Begley's Sports

Rocwell Natural Mineral Water

Rocwell Natural Mineral Water

Donnelly Group

Donnelly Group