• GAA Season Ticket 2023

Official Tyrone GAA Website

Matchday

Download your Championship and Final programmes below

LCC Group Club Championship

Junior

Preliminary Round

Stewartstown Harps v Donaghmore St. Patrick’s – Sun 11th September

Errigal Ciaran v Brocagh Emmetts – Sun 11th September

First Round

Derrytresk v Clann na nGael – Fri 16th September

Killyman St. Mary’s v Augher St. Macartan’s – Fri 16th September

Glenelly St. Joseph’s v Urney St. Columba’s – Sat 17th September

Fintona Pearses v Brackaville Owen Roes – Sat 17th September

Drumragh Sarsfields v Aghaloo O’Neill’s – Sun 18th September

Stewartstown Harps v Errigal Ciaran – Sun 18th September

Castlederg St. Eugene’s v Strabane Sigersons – Sun 18th September

Quarter Finals

Derrytresk Fir An Chnoic v Augher St. Macartan’s – Fri 30th September

Drumquin Wolfe Tones v Stewartstown Harps – Sat 1st October

Urney St. Columba’s v Strabane Sigersons – Sun 2nd October

Fintona Pearses v Aghaloo O’Neills – Sun 2nd October

Semi Finals

Stewartstown Harps v Strabane Sigersons – Fri 7th October

Derrytresk Fir An Chnoic v Aghaloo O’Neills – Sat 8th October

Intermediate

First Round

Tattyreagh St. Patrick’s v Eskra Emmetts – Thurs 15th September

Naomh Eoghan v Beragh Red Knights – Fri 16th September

Gortin St. Patrick’s v Owen Roe O’Neill’s – Sat 17th September

Eglish St. Patrick’s v Clogher Eire Óg – Sat 17th September

Cookstown Fr. Rock’s v Killeeshil St. Mary’s – Sun 18th September

Pomeroy Plunketts v Galbally Pearses – Sun 18th September

Rock St. Patrick’s v Aghyaran St. Davog’s – Sun 18th September

Kildress Wolfe Tones v Edendork St. Malachy’s – Mon 19th September

Quarter Finals

Owen Roe O’Neills v Killeeshil St. Mary’s – Fri 30th September

Rock St. Patrick’s v Eglish St. Patrick’s – Sat 1st October

Edendork St. Malachy’s v Beragh Red Knights – Sat 1st October

Galbally Pearses v Tattyreagh St. Patrick’s – Sun 2nd October

Semi Finals

Killeeshil St. Mary’s v Galbally Pearses – Fri 7th October

Eglish St. Patrick’s v Edendork St. Malachy’s – Sun 9th October

Senior

First Round

Trillick St. Macartan’s v Dungannon Thomas Clarkes – Thurs 22nd September

Greencastle St. Patrick’s v Donaghmore St. Patrick’s – Fri 23rd September

Dromore St. Dympna’s v Killyclogher St. Mary’s – Fri 23rd September

Ardboe O’Donovan Rossa v Omagh St. Enda’s – Sat 24th September

Moy Tir na nÓg v Errigal Ciaran – Sat 24th September

Moortown St. Malachy’s v Clonoe O’Rahilly’s – Sun 25th September

Loughmacrory St. Teresa’s v Derrylaughan Kevin Barrys – Sun 25th September

An Charraig Mhór v Coalisland Fianna – Mon 26th September

Quarter Finals

Clonoe O’Rahilly’s v Donaghmore St. Patrick’s – Sat 8th October

An Charraig Mhór v Loughmacrory St. Teresa’s – Sat 8th October

Omagh St. Enda’s v Dromore St. Dympna’s – Sun 9th October

Errigal Ciaran v Dungannon Thomas Clarkes – Sun 9th October

Semi Finals

Clonoe O’Rahilly’s v An Charraig Mhór – Sun 16th October

Dromore St. Dympna’s v Errigal Ciaran – Sun 16th October

Finals

Programme Archive

View the programmes from 2021 here

View the programmes from 2020 here